Lisy na kulaté balíky Gordon

(vázání do provázku)
 
 
 
Lisy na kulaté Merlin jsou určeny k balíkování sena, slámy a zavadlé píce (senáže). K lisování senáže doporučujeme používat lisy s aktivním kasačem - označení "F".
V roce 2018 byly lisy Gordon podstaně inovovány. Osvědčená konstrukce byla zachována, ale řada pracovních prvků byla vylepšena a modernizována. Tím se výrazně zvýšila účinnost, spolehlivost a životnost stroje. Navíc byly některé lisy osazeny aktivním kasačem.
 
 
Lisy Gordon jsou opatřeny pružinovým sběracím ústrojím. Pružiny jsou nasazeny ve čtyřech řadách.
 
Celé ústrojí je jištěno kluznou spojkou na poháněném řetězovém kole.
 
 
 Aktivní kasač - Lisy Gordon mohou být osazeny aktivním kasačem. Jedná se o kovové, pevné prsty vsazené mezi pružinové sběrací ústrojí a lisovací komoru. Prsty se pohybují po elipse. Simulijí tak pohyb hrábí, které posouvají lisovanou hmotu do komory plynule a rovnoměrně. 
Lisy Gordon spolehlivě fungují i bez aktivního kasače. 
 
 
 
Lisovací komora je po celém svém obvodu osazena otáčejícími lisovacími válci. Ty zajišťují plynulé a rovnoměrné rozmístění lisovaného materiálu po celé ploše komory. 
Pro zvýšení spolehlivosti a životnosti jsou inovované válce vyrobeny ze silnějšího a kvalitnějšího materiálu. 
 
 
 
Pohon všech lisovacích válců a sběracího ústrojí zajišťují tři řetězové okruhy. U všech okruhů jsou nainstalovány pružinové napínací kladky.
V rámci inovace stroje jsou použity nové vysocepevnostní řetězy.
 
 
 
Jako ochrana stroje při přetížení je na kole převodovky umístěň pojistný střižný šroub.
 
 
 
 
 
Vázací ústrojí pracuje zcela automaticky. Po nastaveném naplnění lisovací komory dá soustava táhel pokyn vázacímu ramínku (č.1). To se spustí v lisovací komoře a sepne spínač klaksonu (č.3). Provázek se začna samovolně odmotávat a ramínko je posouváno po celé šířce lisovací komory. Pohon ramínka zajišťuje úhlová převodovka (č.2). Po ukončení vázacího procesu je provázek ustřižen řezacím nožem (č.4)
 
 
Uzavřená Hydraulická soustava zajišťuje otevření zadního čela lisovací komory a tím dojde k vyklopení balíku. Skládá se z hydraulickáho čerpadla umístěného v hydraulické nádržce, hydraulického pístu se zajištěním a soustavy hydraulických hadic. Ovládání soustavy je elektrickým spínačem umístěným v místě obsluhy.
 
 
 
 
 

Lis na kulaté balíky - Gordon

/album/lis-na-kulate-baliky-gordon/lis-na-kulate-baliky-gordon-0870-1-a-jpg/ /album/lis-na-kulate-baliky-gordon/lis-na-kulate-baliky-gordon-0870-2-a-jpg/ /album/lis-na-kulate-baliky-gordon/lis-na-kulate-baliky-gordon-0870-3-a-jpg/ /album/lis-na-kulate-baliky-gordon/lis-na-kulate-baliky-gordon-0870-4-a-jpg/ /album/lis-na-kulate-baliky-gordon/lis-na-kulate-baliky-gordon-0870-5-a-jpg/ /album/lis-na-kulate-baliky-gordon/lis-na-kulate-baliky-gordon-0870-6-a-jpg/