UF - disk

Přídavný mulčovací disk pro kladívkové mulčovače
 
Po úspěšném testování jsme do výroby a prodeje zařadili nový typ přídavného mulčovacího disku. Jeho konstrukce  vychází z oblíbených starších typů UF disků. 
Při jeho konstrukci a výrobě byl kladen důraz na maximální užitnou hodnotu, pracovní spolehlivost a dlouhou životnost. 
 
Disky UF jsou přednostně konstruované pro naše kladívkové mulčovače Bremon (bez zadního otvíracího čela). Poháněné jsou z hydraulického okruhu traktoru. 
 
 
U nového typu UF disku jsme použili zcela nový hydromotor. Jeho výkonové parametry, kvalita zpracování a spolehlivost podstatně zvyšují užitnou hodnotu a životnost. Cena kvalitního hydromotoru se bohužel promítla i do celkové ceny, ale věříme že tento handicap jeho kvality dostatečně vyrovnají.
 
 
 
 
Hydraulická soustava UF je složena z hydromotoru, hydraulických hadic s rychlospojkami a nově jsme do sousatvy vložili zpětný přepouštěcí ventil. Ten je nastaven, aby v případě příliš velké zátěže disku přepustil část tlakového oleje do zpětné hadice. Tím je vyloučeno poškození hydromotoru příliš velkým tlakem. 
 
 
 
 
Volně otočný splaz je zcela novým prvkem v konstrukci UF disku. Spolehlivě ochrání mulčovací nože i celou konstrukci disku v členitém a nerovném terénu. Splaz kopíruje terén a riziko poškození stroje je minimální. Mulčování je plynulejší.
 
 
 
 
 
Rotující část disku -  držák nožů je zcela nové konstrukce. Je podstatně robustnější a pevnější. Uchycení držáku na hlavní hřídeli je zesíleno a spolehlivě přenese veškerou sílu hydromotoru až na mulčovací nože.
 
 
 
 
 
Pružinové nastavení zaklopení disku je jednoduše vyřešeno ocelovou pružinou a řetízkem. Snadno je možné nastavit silu při které se bude disk zaklápět za mulčovač. Pomocí pružiny tak lze snadno nastavit disk pro práci v hustém porostu i při práci kdy disk nesmí poškodit obsekávaný objekt.
 
 
 
 
Nastavení horizontální polohy.
UF disky jsou přednostně určeny pro agregaci s mulčovači Bremon z naší nabídky. Po drobné úpravě mulčovače lze ale UF disky namontovat na téměř jakýkoliv běžný kladívkový mulčovač. Pro snadnější nastavení je UF disk opatřen šroubovým nastavením horizontální polohy.
 
 
 
Cena UF disku - 18.500,- Kč (vč. DPH) 
 
UF disk je konstruovaný pro pohon hydraulickým čerpadlem s průtokem max 30 l/min.
 
 
Naši zákazníci, kteří si zakoupili mulčovač od firmy Dabaki si nyní mohou zakoupit mulčovací disk UF v našem E-shopu s výraznou slevou. (Kontaktujte nás) 
 

UF - disk

/album/uf-disk/uf-disk-dabaki-1-a-jpg/ /album/uf-disk/uf-disk-dabaki-2-a-jpg/ /album/uf-disk/uf-disk-dabaki-3-a-jpg/ /album/uf-disk/uf-disk-dabaki-4-a-jpg/ /album/uf-disk/uf-disk-dabaki-5-a-jpg/ /album/uf-disk/uf-disk-dabaki-6-a-jpg/