Přídavný mulčovací disk UF, UFO

Ve spolupráci s továrnou Mateng jsme vyvinuli dva typy mulčovacích, výkyvných disků UF a UFO
Mulčovací disk UFO je speciálně konstruovaný pro použití s mulčovači série F.US/M.  Celá sestava se skládá z převodovky mulčovače s vývodem pro pohon hydraulického čerpadla, z hydraulické nádrže s filtrem a z výkyvného disku s hydromotorem. Ten je připevněn na speciální konstrukci, která zajišťuje bezproblémový provoz při najetí na pevnou překážku. 
Výhodou UFO je kompaktibilita celé soupravy a navíc traktory nemusí mít hydraulický okruh - dvě hydraulické vývody. Oproti tomu je nevýhodou vyšší cena zařízení a složitá demontáž zařízení. 
 
 
  Mulčovací disk UF je vlastně pracovní částí disku UFO. Je přednostně určený pro mulčovače F.US/M, ale po drobných úpravách lze namontovat na jakýkoliv mulčovač s horizontální rotací nožů. Pohon disku zajišťuje hydromotor, který je poháněn přímo z hydraulického okruhu traktoru. Speciální rám umožňuje výškové nastavení disku a nastavitelná pružina zajišťuje potřebnou sílu při najetí na pevnou překážku. 
 
Mulčovací disk Dabaki UF doporučujeme montovat pouze na mulčovače s bočním hydraulickým posunem. Pozor - traktor musí mít dva hydraulické okruhy - pro boční posun mulčovače a pro pohon hydromotoru disku.

Mulčovací disk Dabaki UF, UFO

/album/mulcovaci-disk-dabaki-uf-ufo/dabaki-uf-1-jpg/ /album/mulcovaci-disk-dabaki-uf-ufo/dabaki-uf-2-jpg/ /album/mulcovaci-disk-dabaki-uf-ufo/dabaki-uf-3-jpg/ /album/mulcovaci-disk-dabaki-uf-ufo/dabaki-uf-4-jpg/ /album/mulcovaci-disk-dabaki-uf-ufo/dabaki-uf-5-jpg/ /album/mulcovaci-disk-dabaki-uf-ufo/dabaki-uf-7-jpg/